Експортерів зобов´язали рятувати курс гривні.
Верховна Рада надала Національному банку України право запроваджувати на строк до шести місяців обов´язковий продаж частини валютної виручки і скорочувати терміни її повернення.
За законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок», проголосували 237 народних депутатів з мінімально необхідних 226, передає «РБК-Україна».
Законом за НБУ право тимчасово (на термін до 6 місяців) закріплено право вводити (з подальшою відміною після стабілізації ситуації на внутрішньому валютному ринку і урівноваження платіжного балансу України) норми щодо обов´язкового продажу частини надходжень у іноземній валюті.
Крім того, НБУ одержує право тимчасово міняти терміни розрахунків за операціями експорту та імпорту товарів.
На думку авторів законопроекту, це сприятиме тому, що в період погіршення стану платіжного балансу кошти резидентів працюватимуть на вітчизняну економіку (за рахунок скорочення термінів інвестування (кредитування) економіки інших держав).
Як повідомляли «Коментарі», 4 вересня обмінний курс долара в Україні зріс до 8.27-8,30 грн /$. У деяких регіонах країни курс піднявся до 8,35 грн /$. Тоді регулятор вирішив застосувати санкції до банків, які продавали долари за найвищим курсом, і перекрив їм доступ до міжбанківського валютного ринку. Серед винних називалися Креді Агріколь, Platinum Bank, Національні інвестиції, Преміум і Регіон банк. У свою чергу, глава Національного банку України Сергій Арбузов заявляв, що НБУ покарає банки, які, маючи готівкову валюту, відмовлялися продавати її населенню в дні зростання курсу, тим самим, нагнітаючи фінансову паніку.
Comments.UA
|